^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

ARTBALE1

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

Międzynarodowy Festiwal Tańca - VII Lądeckie Lato Baletowe

VII Lądeckie Lato Baletowe

Siódmą edycję festiwalu pn. "VII Lądeckie Lato Baletowe I Międzynarodowy Festiwal Tańca" Stowarzyszenie REKiS "Artbale" zrealizowało przy pomocy finansowej Burmistrza Gminy Lądek Zdrój, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Instytutu im. Adama Mickiewicza, Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Powiatowego Banku Spółdzielczego w Strzelinie.

Swą obecnością uświetnili zaproszeni goście w osobach wybitnych tancerzy, pedagogów i choreografów oraz przedstawiciele świata sztuki teatru i tańca z Polski i z zagranicy w osobach: Sławomir Pietras - dyrektor Teatru Wielkiego w Poznaniu i w Warszawie, Ewa Głowacka - primabalerina Teatru Wielkiego w Warszawie, Olga Sawicka - wieloletnia primabalerina, Paweł Chynowski - Kierownik Literacki Teatru Wielkiego w Warszawie, Emil Wesołowski - Dyrektor Baletu Teatru Wielkiego w Warszawie, Liliana Kowalska - Dyrektor Baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu, Teresa Memches - pedagog baletu Teatru Wielkiego w Warszawie, Tomasz Witkowski - aktor pantomimy, Beata Wrzosek - I solistka Teatru Wielkiego w Poznaniu, Anna Mendak - tancerka "Danza del Fuego", Michelle Wurtz - dyrektor szkoły baletowej w Filadelfii, John Corsa - tancerz zespołu Diavolo w USA, Lily Spurlock - tancerka z USA, Iza i Jose Torres - muzycy, organizatorzy "Carnaval de Salsa", Sylwia Raźna - instruktorka samby, Rada Zivkovic - tancerka, Allasane Wat - tancerz, pedagog, choreograf, Robert Nieznański - tancerz i choreograf, zalożyciel formacji "Scrap Beat", Paulina Policzkiewicz-Woźniak i Jan Woźniak - tancerze, założyciele Akademii Tanga Argentyńskiego, Vianna R. Asencio Garcia z Dominikany - tancerka, pedagog, Konrad Szymański i Anna Majcher - tancerze RDA w Holandii, Bożena Głodkowska i Argiro Tsermegas z Grecji, Zuzanna Pędzich - nauczyciel tańca, choreoterapeuta, Adam Oleszkiewicz - instruktor hatha yogi, chi kung, Katarzyna Szmyd - manager klubu Fitness Park i inni.

Uczestnikami festiwalu byli zawodowi tancerze teatrów i zespołów tanecznych, uczniowie polskich szkół baletowych, dzieci i młodzież zainteresowana tańcem, grupy taneczne, oraz osoby zainteresowane sztuką tańca, uczestniczące w zajęciach prowadzonych przez studia taneczne, oraz osoby, które przyjechały do Lądka Zdroju w celach wypoczynkowych i rehabilitacyjnych, zainteresowane imprezami festiwalowymi, jak i rekrutujące się z osób, zamieszkujących w Lądku Zdroju zainteresowane tańcem.

W ramach Lądeckiego Lata Baletowego odbyły się następujące imprezy:

 

Wystawa o tematyce baletowej - plakatów z przedstawień Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.

Warsztaty taneczno - choreograficzne z 31 technik tańca, takich jak: repertuar klasyczny, taniec klasyczny, barre au sol, flamenco, taniec współczesny, funky, salsa, hip-hop amerykański, taniec hinduski, tango argentyńskie, samba, amerykański modern, latin-modern-jazz, tańce greckie, break-dance, taniec hinduski, cygański, hula i wiele innych.

Parada Tańca ulicami Lądka ZdrojuParadę stworzył wspólny korowód ulicami Lądka Zdroju z muzyką i tańcem, mieszkańców, kuracjuszy, uczestników festiwalu, zaproszonych gości itd, Atrakcją parady były dołączające się w różnych rytmach, z wyznaczonych punktów trasy szkoły tańca, np. tańca polskiego "poloneza", flamenco, tanga argentyńskiego, samby brazylijskiej, tańca klasycznego, break-dance itd

Zakończenie parady, nastąpiło na rynku przed Ratuszem przekazaniem tancerzom symbolicznego klucza do miasta na okres trwania festiwalu.

Inauguracyjny Wieczór Baletowy, czyli występ tancerzy i solistów z zespołów baletowych Teatru Wielkiego z Poznania, Warszawy i Bytomia.

Wieczór Flamenco z Hiszpanii i z Polski. Entuzjastycznie przyjęty występ gości z Hiszpanii i polskich wykonawców z zespołu "Danza de Fuego".

Wieczór Tańca Różnych Kultur oraz Młodych Choreografów. W pokazach przedstawiono 7 nowych prezentacji.

Wieczór Awangardy. Występ studenckiego zespołu z Zielonej Góry przedstawiający "wariacje na temat jedzenia" przyjęty został bardzo przychylnie przez publiczność.

Szkolenie dla Młodych Choreografów. Uczestnikami szkolenia o tematyce "Choreografia baletu współczesnego" byli polscy absolwenci szkół baletowych oraz młodzi tancerze zainteresowani tworzeniem choreografii. Szkolenie poprowadził Henryk Konwińsk- tancerz, choreograf i reżyser Opery Śląskiej w Bytomiu, który w tym roku obchodził jubileusz 50 lecia pracy artystycznej.

Spotkania z Artystami i Dyskusje o Balecie. Spotkania odbywały się w Kawiarnii Festiwalowej "Maleńka", której gośćmi Sławomira Pietras byli: Paweł Chynowski, Emil Wesołowski, Ewa Głowacka, Teresa Memches, goście z USA - Jerzy Gołek, Michelle Wurtz, John Corsa, Lily Spurlock. Spotkania prowadził Wiesław Jakubczak.

Wieczór Filmowy - Seanse Filmowe z Tańcem. Podczas wieczoru dzięki zgodzie dystrybutora "The Vision" zostały wyświetlone dwa filmy: "The Company" i "Król Tańczy".

Noce z Muzyką i Tańcem z Dominikany, USA i Grecji podczas których zapoznano uczestników z charakterystyczną muzyką i rytmami, ważnymi dla danego kraju miejscami kulturalnymi.

Wieczór Występu Uczestników Warsztatów Taneczno-Choreograficznych Warsztatów. W trzy godzinnym koncercie wzięło udział ponad 200 wykonawców.

Dziecięce Pokazy - w pokazach zaprezentowały się dzieci, które uczestniczyły w warsztatach tanecznych zorganizowanych w ramach festiwalu. W bezpłatnych warsztatach i pokazach wzięły w większości udział dzieci z Lądka Zdroju i okolic, w tym dzieci niepełnosprawne z Zespołu Szkół Specjalnych w Kłodzku.

 

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale