Dziękujemy za zainteresowanie naszym projektem „Spotkania z Terpsychora 2020” prowadzonym on-line. Niestety z przykrością powiadamiamy, że na dzień dzisiejszy brak jest możliwości realizacji Państwa udziału, ze względu na wyczerpany już limit miejsc. Zapraszamy do zainteresowania się udziałem w innych edycjach projektów realizowanych przez Artbale Stowarzyszenie.
Przepraszamy.
Realizację praktyczną, w tym przygotowania i opracowania metod wykorzystania różnych choreografii oraz przygotowania ich do zapisania na cyfrowych nośnikach, jak również osobistego prowadzenia konsultacji on-line podjęli się:
Dr Bożena W. Jakubczak jest absolwentką Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i obroniła pracę doktorską z zakresu kształtowania postaw rodzicielskich wobec dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim napisaną pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Aleksandra Hulka. Uczestniczyła w projekcie Model Krzyżowa nt. pedagogiki włączającej przy wykorzystaniu tańca. Jest też absolwentką kursu "Projekt Menadżer". Pedagog specjalny, menadżer kultury, specjalista i instruktor tańców w kręgu i terapii włączającej. W ciągu ostatnich lat realizowała dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych własne projekty poświęcone dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej. Jest również autorką wielu wydarzeń kulturalnych i integracyjnych, takich jak Europejska Era Tańca, Warszawski Wieczór Choreograficzny, Szalone Dni Tańca i innych. Jest twórcą programów dla nauczycieli szkolnictwa specjalnego „Terpsychora do szkół”, "Temida przyjazna niepełnosprawnym", "W kręgu tańca". Jest też autorką wielu prac naukowo-badawczych i programów szkoleniowych oraz unikalnych metod pracy z osobami niepełnosprawnymi, jak również twórcą programów dla nauczycieli szkolnictwa specjalnego. Pracowała w Biurze ds. Reformy Szkolnej Ministerstwa Edukacji Narodowej, współtworzyła ośrodek szkoleniowy Ministerstwa Finansów. Od 1992 roku zajmuje się organizacją kursów i szkoleń doskonalenia zawodowego. Współtworzyła i współorganizowała dwanaście edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lato Baletowe w Lądku Zdroju. Prowadziła w wielu projektach zajęcia z osobami niepełnosprawnymi oraz z seniorami wykorzystując bogate zasoby tańców w kręgu. |
|
Ewa Budnu-Orłowska jest tancerką, pedagogiem i choreografem. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie, gdzie już jako uczennica występowała na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w spektaklach: „Dziadek do Orzechów”, „Śpiąca Królewna”, „Trzej Muszkieterowie” czy w spektaklu dla dzieci „Pan Marimba” (ponad 100 przedstawień!). Kończąc szkołę z wyróżnieniem zdecydowała się na rozpoczęcie pracy w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, gdzie wkrótce została solistką baletu. Z zespołem koncertuje w kraju i za granicą (m.in. w Niemczech, Chorwacji, Danii, Holandii, na Ukrainie czy Litwie). Pracę z dziećmi rozpoczęła w 2008 roku, pierwsze doświadczenia zdobywała w przedszkolach „Echa Leśne”, „Eukindergarten”, „Magic Fish”, Międzynarodowej Szkole Podstawowej czy w Ognisku dla dzieci „Stara Prochownia” w Warszawie. Była także instruktorką w szkole tańca „Kabaty Dance Studio”, Domu Kultury „Stokłosy” i Domu Kultury „Centrum” także w Warszawie. Od 2010 roku współpracuje z przedszkolemmiejskim nr 12 im. Króla Maciusia w Legionowie a od 2015 również z przedszkolem nr 2. Od 2011 roku prowadzi autorskie zajęcia w Legionowie jako Pani Baletka. Jest obecnie solistką Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Tancerz i pedagog baletu Ewa Budny-Orłowska brała udział w wielu spektaklach w Operetce Warszawskiej, w tym „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza”, w Operze Narodowej - „Turandot”, a także na Festiwalu Singera. Brała też udział jako tancerka w spektaklu Teatru Roma, „Upiór w Operze”. Jako tancerka, Ewa Budny-Orłowska brała udział w projekcie "Rock loves Chopin", ma na swoim koncie występy w Meksyku, Chinach, Słowacji, Rosji i Polsce. W ubiegłorocznych projektach „W kręgu tańca” prowadziła zajęcia między innymi z improwizacji tanecznych i tańców polskich. W projekcie „Poloneza czas zacząć...” (2016 rok) brała udział od samego początku współpracując przy jego przygotowaniu. Obok prowadzenia dwóch spektakli edukacyjnych w Sali Widowiskowej Legionowskiego Ratusza, brała udział w spotkaniach w klasach legionowskich szkół podstawowych, uczestniczących w projekcie, jako uzupełnienie spektakli. |
ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki zaprasza zainteresowanych do bezpłatnego udziału w projekcie „Spotkania z Terpsychorą 2020” realizowanym on-line z wykorzystaniem przesłanego każdemu uczestnikowi materiału szkoleniowego nagranego na płytę DVD oraz niezbędnych zdalnych konsultacji w pierwszym kwartale 2021 roku.
Celem projektu jest zwiększenie umiejętności pracy i kompetencji osób z otoczenia osób niepełnosprawnych z zakresu praktycznej wiedzy z metodyki pracy tancerzy, choreografów, kształtowania postaw osób z niepełnosprawnościami, istotnej w działaniach terapeutyczno-pedagogicznych, aktywizujące osoby niepełnosprawne intelektualnie, np. podczas przygotowań scenicznych, prezentacji i innych działań realizowanych z ich udziałem.
Pośrednim celem projektu jest możliwość odstresowania dla uczestników, od codziennych ograniczeń i pracy w nietypowych warunkach związanych z pandemią, która drastycznie zmieniła naszą codzienność, ograniczając możliwość swobodnego poruszania się, kontaktów społecznych czy korzystania z dóbr kultury. Ta nagła zmiana ma także konsekwencje dla naszego zdrowia psychicznego, stąd propozycja aktywnego udziału w ramach tanecznego samokształcenia.
Realizację zdalnej nauki, nagrania szkolenia oraz konsultacji on-line poprowadzą:
- dr Bożena Jakubczak – pedagog specjalny, doktorat z zakresu kształtowania postaw rodzicielskich, specjalista terapii włączających, wieloletni pracownik naukowy, Biura ds. Reformy Szkolnej Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz PFRON. Prowadzi szkolenia z zakresu Tańców w Kręgu wykorzystywanych w procesie rehabilitacji niepełnosprawnych.
- mgr Ewa Budny Orłowska - tancerka, pedagog, choreograf. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie. Po skończeniu szkoły z wyróżnieniem rozpoczęła pracę w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, gdzie wkrótce została solistką baletu. Prowadzi szkolenie z zakresu Polskich Tańców Narodowych: Poloneza i Krakowiaka.
Osoby zgłaszające chęć uczestnictwa, winny pobrać ze strony www.artbale.pl i dokładnie zapoznać się z załączonym tam Regulaminem projektu pt. „Spotkania z Terpsychorą 2020” on-line oraz wypełnić i podpisać na początku załączniki 1 i 2, a na zakończenie zał.3, których skany należy przesłać elektroniczną pocztą e-mail, na adres: balet@balet.com.pl.
A. Karta zgłoszenia uczestnika - Załącznik 1.
B. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych - Załącznik 2.
C. Oświadczenie o zrealizowaniu etapów samokształcenia – Załącznik 3.
Po zakończeniu samokształcenia i konsultacji zostaną wydane zaświadczenia.
Projekt „Spotkania z Terpsychorą 2020” on-line jest dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Artbale Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki i jest całkowicie bezpłatny dla każdego uczestnika.
Więcej informacji o projekcie znajdziecie Państwo w regulaminie i na stronie internetowej www.artbale.pl lub pod numerem tel. kom. 608403473 autora projektu dr Bożeny W. Jakubczak.