^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

ARTBALE1

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

XI Lądeckie Lato Baletowe

Międzynarodowy Festiwal Tańca
XI Lądeckie Lato Baletowe
5 VII - 11VII 2009
 
Festiwal otworzył występ gości festiwalu, Kieleckiego Teatru Tańca, który w Amfiteatrze wystawił spektakl p.t. "Metamorfozy" (choreografia: Ewa Wycichowska i Ira Nadia Kodiche).
 
Podczas festiwalu swoje programy zaprezentowali również:
Amy Marshall Dance Company ze spektaklem "Etiudy Taneczne", podczas którego widzowie poznali techniczne możliwości oraz wszechstronności tancerzy w różnorodnych stylach i tematach muzycznych,
Teatr Formy z Wrocławia, który zaprezentował dwa spektakle: powstały w oparciu o opowiadania Brunona Schulza "Ulica krokodyli" i "Babel", oraz
Balet Dworski "Cracovia Danza", który zaproponował powrót do lat dwudziestych i trzydziestych, do najbardziej szalonego okresu w dziejach europejskiego tańca towarzyskiego.
 
Tegorocznym gościem specjalnym Dyrektora Sławomira Pietrasa była Olga Sawicka, wybitna polska primabalerina.
 
Tygodniowe warsztaty taneczno-choreograficzne z różnych technik poprowadzone przez pedagogów tańca, artystów, choreografów i instruktorów tańca. Pedagodzy tańca przez kilka dni przygotowali amatorów na różnych poziomach: zaawansowanym i podstawowym, aby mogli przystąpić do próby scenicznej oraz występu w pokazie "Lądek Miastem Tancerzy".
 
 
Tradycją festiwalu jest Parada Tańca. Ulicami Lądka przemierzały barwne postacie tancerzy. Pośród uczestników parady znajdowały się także duże grupy tańczących dzieci, które wcześniej brały udział w warsztatach oraz koncercie Dzieci-Dzieciom. Ulicami miasta przeszło i obserwowało przemarsz ok. 4000 osób.
 
W zajęciach tanecznych pn. "Wyginaj śmiało ciało", uczestniczyły dzieci i młodzież - mieszkańcy Miasta i Gminy Lądek Zdrój. Odbywały się w Sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku Zdroju. Uczestnicy zostali zapoznani przez wysokiej klasy profesjonalnych pedagogów oraz znanych tancerzy i instruktorów z elementami ćwiczeń i lekcji przygotowujących, każdego zawodowego tancerza do kolejnych wyzwań choreograficznych i występu na scenie.
Po zakończeniu zajęć, które zawsze miały bardzo obciążający fizycznie charakter, obie grupy wystąpiły w Amfiteatrze w Koncercie Dzieci-Dzieciom.
W zadaniu wzięły udział dwie grupy po około średnio 20 osób, w sumie do 42 osoby, które utworzone były bez wstępnych selekcji. Uczestnictwo było bezpłatne, z zapisami w Centrum Kultury i Rekreacji.
 

Koncert finałowy Lądek Miastem Tancerzy z pokazem około stu pięćdziesięciu osób w dwudziestu kilku wejściach (grupach), powstał jako efekt pracy uczestników o szerokim przekroju wieku i zawodów, amatorów i pasjonatów sztuki tańca, którzy podczas prób i pokazów poświęcili się zgłębianiem i przyswajaniem różnorodności i odmienności stylów i technik tańca często wywodzących się z odmienności kulturowej. Znaczna część uczestników wywodzi się z Lądka Zdroju, Warszawy, Województwa Dolnośląskiego oraz z całej Polski, byli również uczestnicy z zagranicy w tym: z Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i USA. Koncert dał im wszystkim szansę zaprezentowania na profesjonalnej scenie nabytych podczas warsztatów umiejętności przed tysięczną widownią.
Uczestnicy wystąpili w tańcach, których inspiracją dla choreografów były różne kultury, epoki, style i wszelkie objawiające się w różnorodności technik tańca odmienności. Od rosyjskiej szkoły tańca klasycznego po amerykański break dance i broadway jazz, od syryjskiego tańca brzucha poprzez brazylijską sambę, hip-hop, argentyńskie tango, czy polski taniec współczesny, w choreografiach przygotowanych na lądecki pokaz przez wybitnych choreografów, którzy zjechali do Lądka z całego kraju i świata.
 
We wszystkich wejściach na scenę w poszczególnych stylach, technikach i grupach w całości przedsięwzięcia wzięło udział ze strony wykonawców - tancerzy amatorów, choreografów 150 osób i koncert obejrzało około 1100 widzów.


galeria zdjęć

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale