^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

ARTBALE1

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

Wyginaj Śmiało Ciało

 

Zakładane w ofercie cele projektu pn. „Wyginaj śmiało ciało” organizowanego podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca XI Lądeckie Lato Baletowe w Lądku Zdroju w pierwszej połowie lipca przez Artbale Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki, zostały w pełni osiągnięte.
Dzięki realizacji projektu w ramach upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców Miasta i Gminy Lądek Zdrój udało się nakłonić i zachęcić grupy dzieci i młodzieży do aktywne poznawanie, uprawiania i przeżywanie tańca jako jednej z form aktywnego wypoczynku i rozwoju. Artbale, poprzez realizację zadania „Wyginaj śmiało ciało”:
  • wsparło artystyczny i ruchowy rozwój dzieci i młodzieży z Lądka Zdroju i okolic.
  • uwrażliwiło je na odbiór muzyki i sztuki tańca,
  • wytworzyło potrzebę czynnego uczestnictwa w kulturze fizycznej i sporcie poprzez piękno uprawianej sztuki,
  • rozwinęło wrażliwość na muzykę poprzez osobisty ruch i ćwiczenia fizyczne połączone w choreograficznie,
  • zwiększyło ilość świadomych i zaangażowanych odbiorców muzyki i aktywnych uczestników różnych jej form i technik uprawiania tańca,
  • wytworzyło potrzebę efektywnego i sensownego spędzania czasu wolnego z ruchem i muzyką,
  • kształtowało postawę w czynne zaangażowanie i uczestnictwo, w tym kulturze tańca, a pośrednio w aktywnym stosunku w ogóle do uprawiania wszelkiego ruchu i jego różnych form, w tym w i do udziału w szeroko rozumianej kulturze fizycznej,
 
Organizatorzy pobudzili dzieci i młodzież z Lądka Zdroju i gminy Lądeckiej do aktywnego uczestnictwa w kulturze tańca. Organizatorzy zainspirowali powstawanie nowych grup i zespołów, tanecznych. Niestety z uwagi na graniczone możliwości finansowania projektu zmniejszono jego wstępne założenia, rezygnując z utworzenia ćwiczącej grupy osób dorosłych - bezpłatnej dla beneficjentów. Dopasowane do możliwości finansowania projektu, zmiany znalazły się w poprawionym kosztorysie i zawartej umowie.
Cała impreza zarówno podczas prowadzonych zajęć, przygotowań, jak i prób czy występów grupy dziecięcej i grupy młodzieżowej miały oprócz poziomu i walorów artystycznych, również charakter sportowo – kulturalno - rekreacyjny, bowiem skierowana była do wszystkich młodych miłośników aktywności fizycznej, tańca oraz fitness. Poprzez realizację tego zadania Artbale Stowarzyszenie REKiS propagowało zdrowy styl życia oraz aktywne form wypoczynku, przede wszystkim poprzez dobrą zabawę w ramach, której można przy pewnej wytrwałości i metodyce pedagoga, instruktora czy trenera danej dyscypliny osiągać dobre i bardzo dobre rezultaty.
 
W zadaniu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie Miasta i Gminy Lądek Zdrój pn. „Wyginaj śmiało ciało”, uczestniczyły dzieci i młodzież - mieszkańcy Miasta i Gminy Lądek Zdrój. Zajęcia taneczne odbywały się w Sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku Zdroju w dniach 6 – 10 lipca 2009 r. podczas odbywającego się w tym samym czasie Międzynarodowego Festiwalu Tańca XI Lądeckie Lato Baletowe. W ramach projektu osoby w nim uczestniczące, zostały zapoznane przez wysokiej klasy profesjonalnych pedagogów oraz znanych tancerzy i instruktorów
i z elementami ćwiczeń i lekcji przygotowujących, każdego zawodowego tancerza do kolejnych wyzwań choreograficznych i występu na scenie. Każda z grupa ćwiczyła dodatkowo pracując nad poznaniem i utrwaleniem wybranej choreografii. Zaproponowane zostały techniki: tańca orientalnego, Video Clip Dance bardzo modnego wśród dzieci oraz młodzieży. Po zakończeniu zajęć, które zawsze miały bardzo obciążający fizycznie charakter, obie grupy wystąpiły w Amfiteatrze w dniu 10 lipca 2009 o godz. 16.oo w Koncercie Dzieci-Dzieciom.
 
W zadaniu wzięły udział dwie grupy po około średnio 20 osób, w sumie do 42 osoby, które utworzone były bez wstępnych selekcji. Uczestnictwo było bezpłatne, z zapisami w Centrum Kultury i Rekreacji prowadzonymi przed zajęciami. Opracowano regulamin i kartę zgłoszenia (w załączeniu) uprawniających do uczestnictwa w projekcie. Dzień przed realizacją projektu odbyło się zebranie uczestników wraz z ich rodzicami. Na zebraniu omówiono regulamin, zasady BHP, rozkład zajęć, sprawę strojów na zajęcia i na występ, przedstawiono kadrę, opiekuna artystycznego, odczytano listę dotychczas zapisanych.
Podział na dwie grupy odbywał się ze względu na wiek i technikę tańca, tj.:
  1. jedna grupa dzieci w wieku do 10 roku życia,
  2. druga grupa to młodzież od 11 do 18 roku życia.
Pierwszą grupę uczyła i zajęcia z tańca brzucha poprowadziła Rada Żivković, która współpracuje
z wieloma zespołami tańca cygańskiego, hollywoodzkiego, występuje jako solistka m.in. tańca cygańskiego i tradycyjnego tańca hinduskiego. Pracuje w Indiach w wytwórni filmowej Kollywood.
Z dziećmi lądeckimi opracowano układ choreograficzny „Fuzja z boolywood” do piosenki „Leila, Leila”.
 
Druga grupa uczyła się choreografii z techniki Video clip dance. Zajęcia poprowadził Robert Jażdżewski, we współudziale asystentek Beaty Wierzbickiej, Moniki Skórowskiej i Izabeli Siwowskiej, ogłoszony najlepszym instruktorem 2006 roku, współpracuje z gdańską Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu i wieloma szkołami tańca. Z dziećmi lądeckimi opracował układ choreograficzny
z video clip dance, zawierającą wybuchową mieszankę różnych młodzieżowych stylów tanecznych.
 
Obie grupy każde zajęcia rozpoczynały ćwiczeniami i elementami z tańca klasycznego
i współczesnego, które wprowadzała I solistka Baletu pedagog szkoły Baletowej w Poznaniu
i choreograf Beata Wrzosek-Dopierała. Za opiekę artystyczną i pedagogiczną nad zajęciami
i przygotowaniami do występu sprawowała Ewa Głowacka znana balerina, pedagog Polskiego Baletu Narodowego Teatru Wielkiego w Warszawie i Warszawskiej Szkoły Baletowej.
 
Patronat honorowy nad Międzynarodowym Festiwalem Tańca XI Lądeckie Lato Baletowe, a w tym
i nad towarzyszącymi imprezami festiwalowi objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dyrektor Narodowego Centrum Kultury, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Burmistrz Lądka Zdroju.
Podnosiło to bardzo poważnie rangę prowadzonego zadania. Główne informację o zajęciach, regulamin i karty zgłoszenia zostały przygotowane przez organizatora Artbale Stowarzyszenie REKiS. Jednak realizacja i dystrybucja informacji mogła się odbywać dzięki zaangażowaniu Centrum Kultury
i Rekreacji w Lądku Zdroju, które udostępniło swoje pomieszczenie dla prowadzonych zajęć, jak
i rozpropagowało zasady i rekrutację uczestników, między innymi poprzez zamieszczenie ich na swojej stronie internetowej oraz opublikowaniu w „Debatach Lądeckich”.
Rolę koordynatora całości zadania pełniła Pani Marianna Jasionowska z Artbale.
 


 

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale