ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki serdecznie zaprasza do skorzystania z nieodpłatnych szkoleń-warsztatów w ramach projektów „Terpsychora do szkół” - edycja (5) i edycja (6), współfinansowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnychi Stowarzyszenie ARTBALE.
Projekty skierowane do nauczycieli, w tym pedagogów specjalnych, wychowawców przedszkoli, klas integracyjnych, osób pracujących w placówkach kształcenia specjalnego, wolontariuszy - studentów pedagogiki specjalnej i innych specjalności, metodyków pracy z dziećmi niepełnosprawnymi oraz deklarujących chęć pracy z osobami niepełnosprawnymi. Celem projektu jest zdobycie lub pogłębienie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu wybranych metod i technik pracy tancerzy, specjalistów i artystów sztuki tańca podczas praktycznych zajęć warsztatowych, spotkań oraz prób własnych i prezentacji artystycznych. Zdobyta wiedza i praktyczne umiejętności w zakresie wykorzystania sztuki tańca, będą zaskakująco użyteczne w pracy z podopiecznymi, w procesie dydaktycznym prowadzącym do podniesienia poziomu aktywności społecznej wychowanków.
5 edycja (wiosenna) odbędzie się w dniach 03 - 06 października 2014 r. (zobacz więcej)
6 edycja (jesienna) odbędzie się w dniach 24 - 27 października 2014 r. (zobacz więcej)
Rekrutacja do projektu "Terpsychora do szkół" edycja wiosenna (5) i "Terpsychora do szkół" - edycja jesienna (6) rozpoczyna się z dniem ogłoszenia informacji o naborze do projektu na stronie internetowej Stowarzyszenia ARTBALE www.artbale.pl. przez upoważnionych przedstawicieli ARTBALE w placówkach w województwie zachodnio-pomorskim i lubuskim oraz w siedzibie w województwie mazowieckim. Ostatnim dniem terminowego otrzymania przez Organizatora nadesłanych oryginałów podpisanych kart zgłoszeniowych i pozostałych niezbędnych dokumentów jest dzień 15 września 2014 roku zarówno dla Terpsychory wiosennej (5) jak i Terpsychory jesiennej (6). Uprasza się o terminowe zgłaszanie i przesłanie wszystkich niezbędnych dokumentów, gdyż podstawą dla rozpatrzenia Zgłoszenia i głównym kryterium do przyjęcia zgłoszenia będzie treść i kompletność oraz terminowość wpływu zgłaszania kandydatów.
Do pobrania i wypełnienia dokumenty zgłoszeniowe:
Zainteresowanych udziałem, w wybranym terminie lub w obu terminach edycji projektu (kwalifikacja do drugiego terminu tylko w ramach wolnych miejsc), prosimy o przesyłanie, czytelnie wypełnionych i podpisanych w oryginale dokumentów (do pobrania na stronie www.artbale.pl): 1. Karty zgłoszenia (formularz zgłoszeniowy). 2. Regulaminu, 3. Oświadczenie o udostępnieniu danych osobowych, 4. Oświadczenia o zabezpieczeniu praw autorskich nagrywającego, które to wszystkie dokumenty prosimy przesłać na adres:
ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki,
05-120 Legionowo, ul. Piłsudskiego 3 lok 13;
Ilość miejsc i ostatecznie zakwalifikowanych osób w każdym z terminów jest ograniczona. Podstawą do udziału kandydatki/a w procesie kwalifikowania będzie dostarczenie wypełnionych i podpisanych wszystkich czterech oryginalnych dokumentów, które winny dotrzeć do organizatora najpóźniej do dnia 15 września 2014 r. Osoby zgłaszające się po raz pierwszy, opisują jak zamierzają wykorzystać uczestnictwo w projekcie i motywację. Dla uczestników poprzednich edycji, konieczny jest opis dotychczasowego wykorzystywania udziału w projekcie w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Na tej podstawie Organizator do dnia 25 września 2014 r. (czwartek) powiadomi e-mailem wybranych do nieodpłatnego udziału w projekcie lub obu projektach uczestników.
W projekcie zostaną przez Organizatora pokryte, następujące, wszystkie koszty uczestnictwa:
- wszystkich zajęć warsztatowych, spotkań, prób i pokazu,
- noclegów, wyżywienia i serwisów cateringowych oraz
- zapewnienie wspólnego dojazdu z Dworca Centralnego w Warszawie do Ośrodka i z powrotem.
Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się do obu edycji projektu TERPSYCHORA DO SZKÓŁ wszystkich zainteresowanych: programem praktycznego wykorzystania terapeutycznego oddziaływania tańca, metodami pracy artystów, tancerzy i wzbogacaniem lub ugruntowywaniem dotychczasowej własnej pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi osobami niepełnosprawnymi, i przekazywanie informacji o projekcie innym zainteresowanym osobom.