Zapraszamy kadrę szkolnictwa specjalnego oraz osoby z bezpośredniego otoczenia osób niepełnosprawnych, w tym: opiekunów, rodziców, wolontariuszy, jak również osoby ze szkół z oddziałami integracyjnymi, osoby profesjonalnie zaangażowane w proces rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych m.in. nauczycieli, psychologów, pedagogów, pracowników wsparcia, asystentów osób niepełnosprawnych, o zgłaszanie się do bezpłatnego udziału w Naszym kolejnym projekcie „Terapia tańcem - szkolenie zdalne”.
Zgłaszać mogą się zainteresowani jedynie z województwa mazowieckiego, w tym z różnych powiatów, szczególne zaproszenie kierujemy do osób z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich.
Zadanie dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych za pośrednictwem Województwa Mazowieckiego w ramach ogłoszonego konkursu. Cały projekt, w tym zdalne szkolenie realizowane będzie przez ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki z siedzibą w Legionowie 05-120 ul. Królowej Jadwigi 11 lok. 23 oraz jego współpracowników i wolontariuszy.
Celem projektu jest zwiększenie umiejętności pracy osób z otoczenia osób niepełnosprawnych z zakresu praktycznej wiedzy i metodyki pracy tancerzy, choreografów, kształtowania postaw osób z niepełnosprawnościami, istotnej w działaniach terapeutyczno-pedagogicznych, aktywizujące szczególnie osoby niepełnosprawne intelektualnie.
Dla uczestnika zakwalifikowanego do projektu i spełniającego zawarte w regulaminie warunki udział jest całkowicie bezpłatny. Realizację nagrania materiału szkoleniowego oraz konsultacje zdalne poprowadzą współpracujący od lat na rzecz osób niepełnosprawnych: choreografowie, artyści, metodycy pedagodzy i praktycy: - dr Bożena Wiesława Jakubczak; - mgr Ewa Budny Orłowska - inst. Maria Urszula Jarosiewicz współautorki przygotowanych dla projektu choreografii.
Więcej informacji o projekcie znajdziecie Państwo w regulaminie i na stronie internetowej www.artbale.pl lub pod numerem tel. kom. 608 411 178 u koordynatora Wiesława Jakubczaka oraz pod tel. kom. 517 411 621 u Krzysztofa Machlińskiego.