^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Projekt "...w kręgu tańca...2023" Projekt dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i ARTBALE W okresie: 01.04. - 30.12.2023, roku. Wartość dofinansowania: 396 800,00 zł Całkowita wartość zadania: 460 800,00 zł

1 8714

znaki strona www

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

ARTBALE1

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

Piąte zgrupowanie (od 23 do 27 października 2023 roku)

Podsumowanie realizacji V zgrupowania w kręgu tańca 2023

Piąte zgrupowanie projektu dr Bożeny W. Jakubczak dofinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pod nazwą: „...w kręgu tańca... 2023” zostało zrealizowane w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym CARITAS w Popowie - Letnisku, w dniach od 23 października do 27 października 2023 roku. Na zgrupowanie przyjechały 4 grupy uczestników – uczniów, wraz z opiekunami delegowanymi przez szkoły macierzyste, z czterech szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych z całej Polski. A były to:

1. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Waldemara Kikolskiego z Białegostoku (województwo podlaskie);

2. Zespół Szkół Specjalnych w Gdańsku z Gdańska (województwo pomorskie),

3. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Anny Karłowicz z Pułtuska (województwo mazowieckie),

4. Zespół Szkół Specjalnych z Dębicy (województwo podkarpackie).

phoca thumb l KT 5 08Dziękujemy gospodarzom Ośrodka Charytatywno-Szkoleniowego CARITAS w Popowie - Letnisku za sympatyczną atmosferę towarzyszącą zgrupowaniu, za bieżące uzupełniające wspieranie zapleczem technicznym oraz za smaczne jedzenie.

Spotkania z warsztatami adaptującymi i przygotowującymi choreografie zakończone występem każdej grupy niepełnosprawnych, wykreowane z niepełnosprawnymi przez tancerzy, choreografów, specjalistów w 3 różnych technikach tańca odbywały się każdego dnia od poniedziałku do czwartku, zakończone czwartkowymi wieczornymi próbami do kończącego zgrupowanie pokazu i samym pokazem ostatniego dnia realizacji programu dla piątego zgrupowania.

W piątym zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2023” dr Bożena W. Jakubczak, pedagog specjalny, animator kultury, absolwentka Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, poprowadziła seminaria warsztatowe pod nazwą „Tańce w kręgu” wykorzystujące tradycje kulturowe wielu narodów.

phoca thumb l KT 5 07

W piątym zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2023” seminaria warsztatowe pod nazwą „Improwizacje Taneczne” prowadziła pani Berenika Jakubczak-Rauze, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, asystentka choreografów i choreolog Polskiego Baletu Narodowego w stołecznym Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.

W piątym zgrupowaniu projektu „...w kręgu tańca...2023”, pani Maria Urszula Jarosiewicz, tancerka, choreograf, instruktor tańca cygańskiego, założyciel, manager i lider zespołu taneczno-wokalnego MIRO IŁO, przeprowadziła seminaria warsztatowe pod nazwą „Taniec cygański”.

W poniedziałek i wtorek realizowane było spotkanie z wykorzystaniem specyficznych indywidualnych działań warsztatowych i terapeutycznych metod realizowane z mediatorem sądowym osobno dla każdej grupy. Prowadzącą spotkania była pani Magdalena Błońska. Temat spotkań obejmował wzmocnienie postaw samodzielności i rozwiązywanie konfliktów w środowiskach rówieśniczych.

phoca thumb l KT 5 35Każdy z trzech kolejnych dni warsztatów czwartego zgrupowania, od poniedziałku do środy, kończyły Wieczorne spotkania aktywizujące z próbami, ćwiczeniami przy muzyce i animacjami wraz z integracją, w tym z prezentacją konkursową, z prowadzeniem przez animatora - konferansjera. Brały w nich udział wszystkie uczestniczące w zgrupowaniu grupy uczniów wraz z opiekunami, i wszyscy prowadzący zajęcia: dr Bożena Jakubczak,  p. Berenika Jakubczak-Rauze oraz p.  Maria Urszula Jarosiewicz.

We środę piątego zgrupowania zostało przeprowadzone dzienne spotkania aktywizujące z filmami tańca Artbale, realizujące inspirowanie i wykorzystywanie aktywności uczestniczących niepełnosprawnych, między innymi z wykorzystaniem archiwum filmowego ARTBALE Stowarzyszenia.

Czwartkowe wieczorne spotkania związane były z próbami generalnymi do piątkowego pokazu wszystkich grup uczestników występujących w co najmniej 3 choreografiach każda.

Piątkowy pokaz tańców, będący wynikiem całego tygodnia zajęć piątego zgrupowania przygotowany został pod kierunkiem prowadzących te zajęcia. Zaprezentowano w sumie 12 układów choreograficznych oraz na zakończenie wspólny Polonez przygotowany przez p. Berenikę Jakubczak-Rauze.

Podziękowanie od Zespołu Szkół Specjalnych w Gdańsku   Podziękowanie od Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku  Podziękowanie od Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy Podziękowanie od Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  im. Waldemara Kikolskiego w Białymstoku

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale