Piątą edycję festiwalu Lądeckie Lato Baletowe, zrealizowaną przy pomocy finansowej Ministra Kultury i Starostwa Kłodzkiego oraz dofinansowaną przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, swą obecnością uświetnili zaproszeni goście w osobach wybitnych tancerzy, pedagogów i choreografów oraz przedstawiciele świata sztuki teatru i tańca w osobach:
- Sławomir Pietras – dyrektor Teatru Wielkiego w Poznaniu,
- Ewa Głowacka – primabalerina Teatru Wielkiego w Warszawie,
- Olga Sawicka – wieloletnia primabalerina,
- Paweł Chynowski – Kierownik Literacki TW w Warszawie,
- Liliana Kowalska – Dyrektor Baletu TW w Poznaniu,
- Wanda Badowska-Twarowska – artysta plastyk, grafik komputerowy, autor wystawy,
- Anna Wszyndybył – artysta plastyk, autor wystawy,
- Henryk Konwiński – choreograf, reżyser,
- Beata Wrzosek-Dopierała – I. solistka TW w Poznaniu,
- Urszula Bernat – tancerka baletu Opery na Zamku w Szczecinie,
- Piotr Piotrowski – tancerz, pedagog Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie,
- Rada Zivkovic – tancerka,
- Krystyna Frąckowiak – tancerka, pedagog baletu,
- Oali Bebe – tancerz,
- Allasane Wat – tancerz, pedagog, choreograf,
- Robert Nieznański z zespołem,
- Elwira Piorun – solistka TW w Warszawie,
- Konrad Szymański – tancerz,
- Katarzyna Szmyd – manager klubu Fitness Park.
Uczestnikami festiwalu byli uczniowie szkół baletowych, dzieci i młodzież zainteresowana tańcem, grupy i zespoły taneczne, oraz osoby zainteresowane sztuką tańca, uczestniczące w zajęciach prowadzonych przez studia taneczne, oraz osoby, które przyjechały do Lądka Zdroju w celach wypoczynkowych i rehabilitacyjnych, zainteresowane imprezami festiwalowymi, jak i rekrutujące się z osób, zamieszkujących w Lądku Zdroju zainteresowane tańcem.
Festiwal został poprzedzony kilkumiesięcznym okresem przygotowawczym, podczas którego prowadzono działania edukacyjne i informacyjne wśród dziecięcych zespołów tanecznych, młodzieży i studentów w celu zainteresowania i przygotowania ich do świadomego uczestnictwa w różnych imprezach festiwalowych.
W ramach Lądeckiego Lata Baletowego odbyły się następujące imprezy:
- Wystawy baletowe: „Choreografie Henryka Konwińskiego w malarstwie i grafice Wandy Badowskiej-Twarowskiej” oraz „Taniec w rzeźbie” Anny Wszyndybył
- Spotkania artystyczne dzieci i młodzieży w formie kolonii i obozu.
- Warsztaty taneczno-choreograficzne z różnych technik tańca, takich jak: repertuar klasyczny, taniec klasyczny, techniki rozciągające, flamenco, taniec współczesny, taniec jazz, funky, salsa (latino), afro-dance, hip-hop disco, break-dance, tańce latynoamerykańskie, tai-chi, taniec orientalny-hinduski. Obok warsztatów taneczno-choreograficznych odbywały się warsztaty towarzyszące, takie jak: choreoterapia, współczesne formy aerobicu.
- Pokaz Młodych Tancerzy i Choreografów, do którego to przeglądu zakwalifikowano 6 wykonawców.
- Warsztaty Taneczne w ramach Spotkań Artystycznych Dzieci i Młodzieży. W zajęciach uczestniczyły dzieci przebywające w tym czasie na kolonii/obozie oraz dzieci i młodzież z Lądka Zdroju, biorąca udział z realizowanym w ramach festiwalu programie edukacji kulturalnej z zakresu sztuki tańca.
- Spotkania Edukacyjne dla Dzieci i Młodzieży z wybitnymi osobowościami ze świata sztuki tańca - gośćmi festiwalu dla młodych uczestników ze szkół baletowych, dzieci i młodzieży przebywających na Spotkaniach Artystycznych Dzieci i Młodzieży.
- Wieczorne spotkania z gośćmi festiwalu w kawiarni festiwalowej „Maleńka", dla dorosłej części uczestników.
- Nocne Spotkania z Muzyką i Tańcem Hiszpańskim, podczas których zapoznano uczestników z charakterystyczną muzyką i rytmami hiszpańskimi, ważnymi dla tego kraju miejscami kulturalnymi.
- Nocne Spotkanie z Muzyką i Tańcem Irlandzkim, podczas których zapoznano uczestników festiwalu z tańcami irlandzkimi, ważnymi dla tego kraju miejscami kulturalnymi, charakterystyczną muzyką i rytmem
- Nocne Spotkania z Kinem Tańca. Uczestnicy obejrzeli filmy o tematyce baletowej w reżyserii Grzegorza Lasoty.
- Uroczysty koncert.